Достапни линкови

Федерер со титула во Синсинати


Роџер Федерер го освои својот прв турнир по 7 месеци. Тој е победник на тенискиот турнир од Мастерс серијата кој се одигра во Синсинати за награден фонд од 2.430.000 долари . Швајцарецот во финалето го совлада Американецот, Мардиј Фиш со 2:1 по сетови и тоа 6:7, 7:6 и 6:4, по два часа и четириесет минути игра. За Федерер ова е само втор освоен турнир во 2010-та година а вкупно има 63 во кариерата.
XS
SM
MD
LG