Достапни линкови

Нов американски амбасадор во Ирак


Новиот американски амбасадор во Ирак му ги предаде своите акредитации на претседателот Џалал Талабани, соопштуваат од американската амбасада во Багдад. Нов амбасадор во Ирак е Џејмс Џефри, кој ја презема функцијата од амбасадорот Кристофер Хил. Преземањето на функцијата е на само 2 недели пред САД целосно да ја завршат борбената мисија во Ирак.
XS
SM
MD
LG