Достапни линкови

Авганистан:многу избирачки места ќе останат затворени


Повеќе од 900 избирачки места за парламентарните избори во Авганистан следниот месец нема да се отворат поради стравот за безбедноста во земјата, соопштуваат од изборната комисија . Тие избирачки места се наоѓаат во 25 од 34 провинции, главно на југот и на истокот на земјата , каде што се упориштата на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG