Достапни линкови

Во Русија приведен романски дипломат за шпионажа


Руската Федерална служба за безбедност денеска го приведе првиот секретар од политичкиот оддел на Романската амбасада под обвинение за шпионажа. Приведениот Габриел Грецу се обидувал да добие тајни воени информации од еден руски државјанин. Романската амбасада во Москва не даде коментар за случајот.
XS
SM
MD
LG