Достапни линкови

Стечајците ја блокирале општината во Крива Паланка


Стечајците од здружението УНИТ од Крива Паланка денеска од 10 до 12 часот го блокирале влезот на општинската зграда во Крива Паланка. Претседателот на стечајците изјавил дека мирни протести ќе има се додека не им бидат исполнети барањата за да добиваат месечно по 6.000 денари до пензионирање или следно вработување.
XS
SM
MD
LG