Достапни линкови

Експлозии во Кабул


При експлозија во Кабул во делот од градот кај се наоѓаат резиденциите на странските амабасади и владата на Авганистан, загинале тројца луѓе, припадници на приватна компанија за обезбедување. Експлозивот бил активиран кога бомбашите самубијци наишле на стражарите.
XS
SM
MD
LG