Достапни линкови

Тарик Азис: повлекувањето на САД е оставање на Ирак на волците


Поранешиот вице премиер во владата на остранетиот диктатор Садам Хусеин, Тарик Азис изјави дека планираното американско повлекување од Ирак е како да се остави земјата на волците. Азис ова го изјави во интервју за новинари во затворот во Багдад каде е веќе седум години поради злосторство против човештвото. Тој смета дека Ирак е сега во полоша состојба отколку пред војната.
XS
SM
MD
LG