Достапни линкови

Евакуирано грчкото министерствто за финасии по закана за бомба


Во грчкото Министерство за финаснии добиле дојава за поставена бомба. Вработените и присутните веднаш биле евакуирани. Заканата за бомба била упатена пред конференцијата на министерот за финасии кој требало да даде оценка за извештајот на мисиајта на ЕУ и Меѓународниот монетарен фонд за текот на реформите. Полицијата ја проверува зградата.
XS
SM
MD
LG