Достапни линкови

Советот за безбедност одржува седница за судирите меѓу Израел и Либан


Во Советот за безбедност на ОН се одржува вонредна седница посветена на новите насилства меѓу Израел и Либан. Седницата е закажана по барање на либиската страна . Денешните препукувања се најстрашниот судир по конфликтот меѓу двете земји од 2006-та. Денеска загина 4 луѓе во меѓусебните престрелки.
XS
SM
MD
LG