Достапни линкови

Груевски се обрати на „Мечкин камен“


Премиерот Никола Груевски во своето обраќање на прославата на Илинден во Крушево на Мечкин Камен, го истакна значењето на празникот и на борбата за самостојна Македонија. Премиерот изјавил дека и тие како Влада остануваат на решеноста да ги достигнат високите европски идеали .Груевски ги повтори преиоритетие како членството во ЕУ и НАТО, развојот на економијата и подобрувањето на животните идеали. Премиерот спомена и за односите со соседите и порача дека не сака ништо туѓо, но и несака тие да го одземат она што и припаќа на Македонија.
XS
SM
MD
LG