Достапни линкови

Протести на авганистанци по сообракајка на НАТО во Кабул


Група авганистанци протестираа пред американската амбасада во Кабул откако возило на НАТО се судри ви цувиулен автомобил, при што неколку луѓе загинаа. НАТО испратиле сили за брза интервенција во тој реон.
XS
SM
MD
LG