Достапни линкови

Бомби во Багдад, 5 загинати и 12 ранети


Во експлозија на бомби во шиитскиот кварт на Багдад – Садр Сити загинаа 5 лица.
Како што се јавува, при тоа биле ранети најмалку 12 лица.
XS
SM
MD
LG