Достапни линкови

СДСМ: Деловникот поддржан само од власта


Пратеничката група на СДСМ нема да учествува на закажаната срeдба и во работата на работнте тела поврзани со измените на Деловникот затоа што надвор од прокламираниот став за консензус тој беше испратен само со потпис на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, изјави денеска во Парламентот Јани Макрадули од СДСМ. ,,Денеска ВМРО ДПМНЕ ја злоупотреби јасно покажаната волја за разговори и подготвеност за изнаоѓање решение од страна на СДСМ,, рече Макрадули.
XS
SM
MD
LG