Достапни линкови

Францускиот министер Лелуш во Националниот совет за евроинтеграции


Францускиот министер за европски прашања Пјер Лелуш кој е во посета на Македонија, денеска ќе се сретне со членовите на собранискиот Национален совет за евроинтеграции. Лелуш вчера, меѓу другите, беше примен од претседателот на државата Ѓорге Иванов и од премиерот Никола Груевски, а се срeтна и со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски.
XS
SM
MD
LG