Достапни линкови

Пад на акциите на европските берзи


Европските берзи денеска затворија со остар пад на вредноста на акциите. Во Лондон ФТСЕ 100 индексот падна за 1,00 насто на 5,158.85 поени.
Во Париз, "ЦАЦ 40 падна за 2,28 проценти до 3,500.16 поени и во Франкфурт на ДАЏ загуби 1,77 проценти на 6,040.27 поени.
XS
SM
MD
LG