Достапни линкови

Парагвај преку пенали до четвртфинале


Репрезентацијата на Парагвај се пласираше во четвртфиналето, откако ја совлада репрезантацијата на Јапонија на Светското првенство во Јужна Африка. Двата тима во регуларниот дел од натпреварот и во продолженијата играа без голови, по што следеа пенали, на кој репрезентацијата на Парагвај се покажа како поуспешна.
XS
SM
MD
LG