Достапни линкови

Аргентина е следниот четвртфиналист


Аргентина ќе ги одмери силите во четвртфиналето со Германија, откако го победи Мексико со 3:1. Првото полувреме заврши со два разлика во корист на Аргентина. Мексиканците третпат на светските првенства се елиминирани во осминафиналето. Другата засега позната двојка во четвртфиналето е Уругвај-Гана.
XS
SM
MD
LG