Достапни линкови

Обама во посета на Мексиканскиот Залив


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе отпатува во четврта посета на Мексиканскиот Залив. Тој ќе ги посети Мисисипи, Алабама и Флорида, едни од најпогодените држави од нафтената катастрофа. Илјадници тони нафта истекоа во Мексиканскиот залив откако пукна нафтоводот на 20 април.
XS
SM
MD
LG