Достапни линкови

Путин во посета на Франција


Рускиот премиер Владимир Путин попладнево пристигнал во посета на Париз. Предвидено е денеска да се сретне со францускиот премиер Франсоа Филон, а утре со претседателот на Франција, Николас Саркози. Се очекува разговорите да бидат фокусирани на продажбата на француските бродови на Русија , како и за економската соработката
XS
SM
MD
LG