Достапни линкови

Времето и натаму сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови, особено во јужните делови ќе има услови за изолирана и ретка појава на краткотраен дожд со грмежи. Утринската температура се движи од осум до 15, а дневната ќе биде од 28 до 34 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 32 степена.
XS
SM
MD
LG