Достапни линкови

Израел дозволи да се внесе храна во Газа


Израелските власти денеска допуштиле во Газа да се достави мало количество на храна, што е прво одстапување од досегашната целосна блокада. Одлуката да се допушти внесување на храна во Газа е последица на големиот меѓународен притисок по нападот на хуманитарнот конвој . Но Израел нема да дозволи во Газа да се внесуваат матријали за поправка на разрушените куќи.
XS
SM
MD
LG