Достапни линкови

Пад на берзите во Азија, пад на еврото


Берзите во Азија денеска бележат пад откако беа објавени податоците за пазарот на трудот во Соединетите Држави и растечката загриженост за јавните финансии во Унгарија. Еврото, на азијските берзи падна под 1.19 за долар, за прв пат од март 2006-та.
XS
SM
MD
LG