Достапни линкови

Германија ќе штеди


Германската влада планира да спроведе сериозни мерки за штедење во наредните неколку години. За тоа колку и како ќе се штеди, одлука ќе донесе сојузната влада на состанокот кој се одржува денеска и утре зад затворени врати. Но германскиот неделник „Шпигел“ изнесува информации дека како мерка за штедењето ќе биде и отпуштањето на 15.000 вработени во администрацијата.
XS
SM
MD
LG