Достапни линкови

Десетици жртви во серија пожари во Бангладеш


Во голем пожар што изби синоќа во стариот центар на главниот град на Бангладеш, Дака, загинаа 40 лица а над сто се повредени. Според неофицијални информации, пожарот го предизвикала експлозија на градската електро- мрежа, која ја запалила трикатната станбена зграда. Пожарот зафати и уште 20 блокови станбени згради, а состојбата на повредените се опишува како критична.
XS
SM
MD
LG