Достапни линкови

Еден британски маринец загина во Авганистан


Министерот за одбрана на Британија потврди дека еден британски маринец загинал во експлозија во Авганистан денеска. Експлозијата се случила доцна вчеравечер во провинцијата Хелманд. Од 2001 година до денеска 289 британски војници загинаа во операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG