Достапни линкови

Клинтон ја повика Северна Кореја да престане со провокациите


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ја предупреди Северна Кореја да ги запре провокациите и заканите. Клинтон, која е во посета на Сеул, ја повика меѓународната заедница да одговори на потпопувањето на јужно-корејскиот брод од страна на Северна Кореја. Пјонг Јанг се закани дека какви било санкции против Северна Кореја ќе водат кон војна.
XS
SM
MD
LG