Достапни линкови

Талибанците ги казнуваат ,,американските шпиони,,


Постојат сомневања дека талибанските милитанти во Пакистан извршиле јавна егзекуција врз двајца луѓе за кои, како што јавуваат агенциите, било наведено оти биле американски шпиони. Егезекуцијата, спроведена во Северен Вазиристан, била извршена со експлозивни направи кои биле врзани на нивните тела.
XS
SM
MD
LG