Достапни линкови

Бузек загрижен од третманот на белоруската опозиција


Претседателот на Европскиот парламент Јержи Бузек рече дека е многу загрижен од третманот на опозицијата во Белорусија. Приврзаници на опозицијата во земјата беа упасени во серија полициски рации. Бузек апелираше до властите во Белорусија да престанат со репресијата на граѓанското општество.
XS
SM
MD
LG