Достапни линкови

Најмалку тројца убиени во самоубиствен напад во Кабул


Во самоубиствен напад со автомобил бомба загинале најмалку 3 лица, додека 20 други биле ранети, јавуваат агенциите, прецизирајќи дека цел на нападот во Кабул бил еден конвој на НАТО силите во Авганистан. Официјалните лица изјавија дека убиените биле цивили. Досега никој не ја презеде одговорноста, но се претпоставува дека зад него стојат талибанците.
XS
SM
MD
LG