Достапни линкови

Либанка, мис на САД


24-годишната Рима Факи, американка со либанско потекло, е мис на Соединетите Држави за 2010-та година. На синоќешниот избор во Лас Вегас, Факи изјави дека во нејзиното семејство се прославуваат и муслиманските и христијанските празници.
XS
SM
MD
LG