Достапни линкови

Преживеаното момче од авионската несреќа во Либија пристигна дома


Деветгодишното момче од Холандија кое ја преживеа авионската несреќа во Либија денеска пристигна во Амстердам, три дена по катастрофата во која загинаа неговиот брат и родителите, заедно со уште стотина други патници. Момчето за време на патувањето беше придружувано од неговиот доктор, чичко му и тетка му. Тие побараа од медиумите да му ја почитуваат приватноста на момчето.
XS
SM
MD
LG