Достапни линкови

Во Банкок продолжија судирите меѓу полицијата и демонстрантите


Во Бангкок денеска продолжија насилствата. Како што се јавува, полицијата отворила оган врз анти-владините демонстранти. Во насилствата во четвртокот загинаа 16 лица. Генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун, повика на ставање крај на уличните борби.
XS
SM
MD
LG