Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Мароко


Премиерот Никола Груевски од денеска ќе престојува во дводневна посета на Кралството Мароко.
Предвиденое премиерот Груевски е да се сретне со неговиот марокански колега Абас Ел Фаси, како и со претседателот на Претставничкиот дом на Парламентот на Кралството Мароко, Абделвахад Ради и претседателот на Домот на советниците на Парламентот, Мохамед Сеик Бијадила.
Во текот на посетата според најавите, премиерот треба да потпише и договори за соработка во повеќе области.
На вториот ден од официјалната посета, предвидена е средба на Груевски со марокански стопанственици.
XS
SM
MD
LG