Достапни линкови

Помошник државниот секретар на САД Гордон неделава во Македонија


Американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски работи Филип Гордон во текот на неделава ќе престојува во Македонија на разговори за билатералните односи и за други регионални прашања. Ова го изјави портпаролот на Стејт Департментот Филип Кроули. Тој на прес конференцијата во Вашингтон најави дека Гордон, ќе ги посети и Србија и Косово каде што ќе разговара за можностите за практична соработка меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG