Достапни линкови

Саркози: нема милост за финансиските пазари


Францускиот претседател Никола Саркози изјави дека земјите на еврозоната ќе покажат дека немаат милост во нивните обиди да се справат со финансиските пазари со цел трговците никогаш повеќе да не го доведат под прашалник опстанокот на еврото. Саркози ова го изјави по самитот на еврозоната на кој и беше одобрена помошта за излегување на Грција од финансиската криза.
XS
SM
MD
LG