Достапни линкови

Временска прогноза - Сонце, дожд, грмотевици, град...


Времето претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на денот ќе има поголема нестабилност и невреме со пороен дожд, засилен ветер, грмотевици и град.
Утринската температура се движи од девет до 14, а дневната од 19 до 25 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени.
XS
SM
MD
LG