Достапни линкови

Иран не се плаши од нови санкции, изјави Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека неговата земја ќе издржи и евентуални нови санкции од Обединетите Нации и притисоци од Соединетите Држави во врска со нуклеарната програма. На прес конференција во Њујорк, Ахмадинеџад нагласи дека Иран не се плаши од нови санкции, но предупреди дека со тоа ќе бидат блокирани можностите за подобрување на иранско – американските односи.
XS
SM
MD
LG