Достапни линкови

Временска прогноза - сончеви периоди и повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи од 5 до 11 степени, а дневната ќе достигне 22 степени.
Во Скопје и околината, слично време со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG