Достапни линкови

САД - Продажбата на недвижности во пораст


Продажбата на недвижности во САД во март пораснала за 27 насто во однос на претходниот месец, што е најголем месечен раст во последните 47 години, соопшти денеска американското министерство за трговија. Во март биле продадени 411.000 станови или куќи, а просечната цена била 214.000 долари.
XS
SM
MD
LG