Достапни линкови

Обама најави крај на трошоците за извлекување од долгови


Новите финансиски реформи ќе им стават крај на трошоците за извлекување од долгови, рече денеска американскиот претседател Барак Обама. Сегашното опоравување на американската економија е најбрзото преориентирање кон раст во изминативе три децении, рече американскиот претседател за време на посетата на Вол Стрит. Обама испрати апел до банкарите да престанат со „силните напори“ за блокирање на построгата регулатива.
XS
SM
MD
LG