Достапни линкови

САД понуди помош за Киргистан


Соединетите американски држави понудија да испратат помош во Киргистан по немирите во земјата во кои загинаа седумдесетина лица. Понудивме и подготвени сме да пружиме хумантарна помош преку базата на САД во Манас, се наведува во соопштението на американската амбасада во Бишкек. Инаку, поради немирите, американската база во Манас привремено престана со испраќање војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG