Достапни линкови

Иран не сака да биде како Северна Кореја, оцени Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека новиот СТАРТ меѓу Соединетите Држави и Русија ќе помогне и за засилување на кинеската подршка за нови санкции против Иран. Клинтон оцени дека доколку меѓународната заедница биде единствена во примената на поостри санкции против Техеран, и иранските власти ќе размислат дали да продолжат со нуклеарната програма, бидејки, според Клинтон, Иран не сака да биде како Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG