Достапни линкови

ОН и ОБСЕ ќе испратат претставници во Киргистан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изјави дека утре во Киргистан, како специјален пратеник, ќе го испрати поранешниот словачки шеф на дипломатијата Јан Кубис. Свој пратеник ќе испрати и ОБСЕ. Бан Ки Мун повика на смирување на насилствата во Киргистан, додавајки дека се чувствувале тензиите во земјата и за време на неговата посета на Бишкек пред неколку дена.
XS
SM
MD
LG