Достапни линкови

19 загинати во експлозија во рудник во Кина


Во експлозија во еден рудник во централна Кина, загинале 19 лица, а усште 24 биле затрупани. Агенцијата Синхуа јави дека 20 рудари успеале да излезат од јамата, а спасувачките екипи извлекле уште 31 рудар.

XS
SM
MD
LG