Достапни линкови

Папата против абортусот


Папата Бенедикт 16-ти, за време на денешната миса, повторно го осуди абортусот, истакнувајки дека не смее да биде прифатена неправдата, кој е подигната на ниво на Закон, како на пример кога станува збор за убивање на децата кои сеуште не се родени. Папата ги повика христјаните и на спротиставување на насилствата.
XS
SM
MD
LG