Достапни линкови

Ериксон и Аиртел постигнаа договор вреден 1,3 милијарди долари


Шведскиот производител на безжична опрема творецот ЛМ Ериксон АБ, соопшти дека постигнал договор од 1,3 милијарди долари со најголемиот телекомуникациски оператор во Индија, Бхарти Аиртел Рибар, за проширување и надградба на своите мрежи. Ериксон наведе дека проширувањето ќе му помогне на Аиртел да ја подобри својата мрежа во место и во руралните делови на Индија.
XS
SM
MD
LG