Достапни линкови

Експлозија на бомба во Атина- еден загинат


Во експлозија на бомба во грчкиот главен град Атина животот го загуби еден маж, а две лица се повредени, меѓу кои и едно дете. Бомбата експлодирала пред едно училиште и притоа ги оштетила автомобилите и зградите во близина. Бомбашките напади од страна на милитантните групи се чести во Грција, но прв пат по неколку години се случува во еден напад да има жртви.
XS
SM
MD
LG