Достапни линкови

Тајландскиот премиер се сретна со демонстрантите


Тајландскиот премиер Абхисит Веџаџиџа се сретна со организаторите на протестите но на средбата не е постигнат договор за надминување на политичката криза во земјата. По тричасовните разговори кои ги пренесувала државната телевизија во живо , двете страни се договориле само дека ќе се сретнат утре за да продолжат со преговорите. Демонстрантите од 12 март бараат Владата да си поднесе оставка и да се распишат парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG