Достапни линкови

Човек изчезнат во Ирак е вратен безбедно во САД


Америкаснкото министертво за одбрана соопшти дека Иса саломи кој се води како изчезнат веќе два месеци е вартен дома . Саломи бил вработен како преведувач за американската војска во Ирак и се претспоствува дека бил киднапиран од шиитска милитанстска група во Багдад. Министерството соопшти дека се спроведува истрага за околностите за неговото изчезнување.
XS
SM
MD
LG