Достапни линкови

Адмирал Ставрдис ја потврди поддршката на Косово


Главниот командант на силите на НАТО во Европа американскиот адмирал Џејмс Ставридис денеска во Приштина ја потврдил поддршката на Алијансата на Косово. Ова се наведува во соопштението на кабинетот на претседателот на Косово Фатмир Сејдиу по средбата со адмирал Ставридис. Тој од вчера престојува на Косово каде што ги посетил припадниците на Мултинационалните борбени сили во секторот Запад.
XS
SM
MD
LG